VIDEO: Jure Zdovc se (spet) predstavi

Slovenija DP 21. Feb 201915:23 > 15:26
KK Cedevita

Legendarni slovenski košarkar in trener Jure Zdovc je tudi uradno predstavljen kot temelj prihodnosti Petrol Olimpije, ki je zaradi slabih rezultatov potrebovala prevetritev na trenerskem mestu. Več o ciljih in delu, ki sledi, pa v spodnjem videoposnetku.

Jure Zdovc se je v četrtek prvič predstavil slovenski košarkarski javnosti kot novi glavni trener članskega moštva Petrol Olimpije. Posnetek novinarske konference si lahko ogledate spodaj.

Kot vedno ima Zdovc visoke cilje, za letos obstanek v ABA ligi in naslov državnega prvaka. V klubu poudarjajo, da imajo zagotovila sponzorjev, da se bo proračun kluba že v prihodnji sezoni drastično povečal, potem pa postopoma tudi v naslednjih sezonah.

Zato je cilj za prihodnjo sezono močno prevetriti zasedbo, pripeljati še nekatere slovenske košarkarje in napasti ne samo polfinala jadranskega tekmovanja, ampak kar prvo mesto.

Novi-stari trener Olimpije se je na uradni predstavitvi obrnil tudi v preteklost, kjer je nekaterim mladim košarkarjem ponudil priložnost s konkretno minutažo. V Ljubljani so bili to Sasu Salin, Jan Špan in Dino Murič, lani v zagrebški Cedeviti pa Džanan Musa

A trenutno so njegove misli usmerjene v reševanje problemov, ki jih v Stožicah ni malo. Ekipa ni v dobrem “momentu”, Zdovc pa ima v pogodbi klavzulo, v kateri je zapisano, da treh tekmovanj istočasno ne bo vodil. To je bil tudi eden izmed razlogov, da zmajev ni prevzel že pred časom: “je pa tudi res, da sem imel po desetih letih rezervirane smučarske počitnice.” Košarkarska zveza naj bi za prihodnjo sezono pripravljala nov predlog tekmovalnega sistema, ki bi bil do dotičnega kluba bolj “human”.