Petrol Olimpija s trojkami odpihnila Krko

Slovenija DP 5. Apr 201920:59 > 21:24
Petrol Olimpija

Košarkarji Petrol Olimpije so v 6. krogu Lige za prvaka prepričljivo odpravili Krko (79:60). Ljubljančani so se s tem Novomeščanom vsaj malo oddolžili za boleč poraz v Ligi ABA, ki je Olimpijo pahnil v Ligo ABA 2.

Olimpija je tekmo začela z delnim izidom 9:0, dobra igra z odličnim metom za tri trojke se je nadaljevala skozi celoten polčas, ki ga je Olimpija dobila z naskokom 15 točk (43:28). Ljubljančani so v prvem polčasu zadeli šest trojk.

Krka tudi v drugem delu ni našla pravega odgovora, z novo serijo trojk pa je Olimpija povedla tudi za 28 točk. Krka se nikakor ni uspela približati in na koncu izgubila za 19 točk. Olimpija je zadela kar 13 trojk iz 27 poskusov.

Prvi strelec tekme je bil s 14 točkami Domen Lorbek, pri Krki pa je 13 točk dosegel Jure Balažič. Slednji je 12 točk dosegel v zadnji četrtini.