Koprčani "feštajo", Sixt Primorska je državni prvak!

Slovenija DP 24. Maj 201921:04 > 21:15
KK Sixt Primorska

Košarkarji Sixt Primorske so izkoristili prvo zaključno žogo in z domačo zmago osvojili naslov državnih prvakov. Olimpija je v Kopru padla z 68:63.

Gostitelji so tekmo začeli odločno in povedli z 11:6, Ljubljančani pa so se nato prebudili in do kratkega odmora rezultat izenačili na 13:13. Tudi druga četrtina je bila izenačena, Koprčani pa so jo sklenili z delnim izidom 5:0 in na odmor odšli s prednostjo 33:30.

V nadaljevanju se je Olimpija v 26. minuti po trojki Alena Hodžića prvič znašla v težavah. Pri rezultatu 43:35 je trener gostov Jure Zdovc vzel minuto odmora, ki pa ni zajezila naleta Primorske. Do konca tretjega dela so gostje vendarle umirili domače košarkarje, ki so pred zadnjo četrtino vodili s 47:41.

V 35. minuti so gostitelji prvič povedli z dvoštevilčno prednostjo. Zdovc je znova reagiral z minuto odmora, a je Hodžić takoj po njej dosegel novo trojko za prednost 14 točk. Zdelo se je, da je Olimpija pokončana, a so se gostje vrnili in poskrbeli za napeto končnico. Na začetku zadnje minute je trojko zadel Jan Rebec, po zapravljenem napadu domačih pa je Roko Badžim zadel polaganje in dodatni prosti met za rezultat 64:60. Hodžić je nato zapravil žogo, Miha Lapornik pa je zgrešil trojko za popoln priključek Olimpije na vsega točko zaostanka. Do konca tekme je Lance Harris zadel oba prosta meta, za nekaj upanja Olimpije pa je s trojko posrkbel Badžim.

Dvome o zmagovalcu je z zabijanjem razblinil Marjan Čakarun, 12 sekund pred koncem pa je Lapornik zgrešil trojko, kar je pomenilo, da so Koprčani lahko začeli proslavljati svoj prvi naslov.

Čakarun si je priigral naziv najkoristnejšega igralca finala. Na tretji tekmi je bil s 16 točkami in 11 skoki tudi prvo ime domače zasedbe. 12 točk je prispeval še Hodžić, pri Olimpiji pa jih je 16 dosegel Badžim.