Petrol Olimpija naslednje leto Cedevita Olimpija?

Slovenija DP 31. Maj 201911:15 > 11:17
KK Petrol Olimpija

Alfa in omega zagrebške Cedevite Emil Tedeschi zelo resno razmišlja, da bi denar vložil v najtrofejnejši slovenski klub iz Ljubljane, ki bi se tako po novem imenoval Cedevita Olimpija, poročajo naši kolegi iz hrvaške redakcije Sportkluba.

Emil Tedeschi, sicer prvi mož Atlantic Grupe, je vse prej kot navdušen nad razmerami, ki trenutno vladajo okoli Cedevite. Tedeschi si je želel podpore mesta in navijačev, s katerima bi klub postal stabilen evroligaš, a v tem trenutku je Cedevita ostala tudi brez primata v hrvaškem prvenstvu. Po petih zaporednih naslovih državnega prvaka, je Cibona dominacijo mestnih tekmecev prekinila z gladko zmago v finalu s 4:0.

Kar Tedeschiju ni uspelo v Zagrebu, naj bi po poročanju naših kolegov iz hrvaške redakcije Sportkluba, poskušal uresničiti v Ljubljani. Olimpija naj bi tako prevzela mesto Cedevite v Ligi ABA in tudi Evropskem pokalu. Zmaji, ki bi se po novem imenovali Cedevita Olimpija, bi imeli na voljo 2,5 milijona letnega proračuna, medtem ko naj bi v Zagrebu ostala razvojna ekipa.

Hrvaški mediji so ob tem dodali, da gre za nepreverjeno informacijo, ki je v skladu z ljudskim pregovorom “kjer je dim, je tudi ogenj” kljub temu močno pretresla košarkarska tla na področju nekdanje Jugoslavije.