Helios in Primorska do visokih zmag

Slovenija DP 17. Dec 201622:25 > 22:35
Helios Suns/Facebook

Danes sta bili odigrani dve tekmi enajstega kroga Lige Nova KBM, v kateremu sta do visokih zmag prišla Helios in Primorska. Domžalčani so slavili v Portorožu, Primorska pa je doma ugnala Podčetrtek.

Domžalčani Portorožu niso pustili niti najmanjše možnosti za uspeh, že po prvi četrtini, v kateri so dosegli kar 29 točk, so imeli devetnajst točk prednosti. Do polčasa so domači zaostanek uspeli zmanjšati na 17 točk, v tretji četrtini so bili enakovredni, v zadnjem delu igre pa je Helios prišel tudi do prednosti prek trideset točk. Končni rezultat je bil 81:52 v korist Sunsov, pri katerih je bil najbolje razpoložen Jones, ki je 17-im točkam dodal še osem skokov.

Primorska se je v svoji dvorani poigrala s Podčetrtkom. Varovanci Aleksandra Sekulića so občutno razliko, tako kot Helios, naredili že v prvi četrtini, ki so jo dobili za štirinajst točk. Primorci so svojo prednost višali iz minute v minuto, vse do zaključka tekme, ko je gostom uspelo nekoliko oblažiti poraz. Na koncu je na semaforju pisalo 92:72.

Na prvem mestu državnega prvenstva je še vedno Zlatorog, ki ima točko prednosti pred Olimpijo. Primorska je peta, Helios pa mesto nižje.