Fenomenalni Rebec s trojko odločil derbi

Slovenija DP 21. Dec 201620:47 > 20:54
Krka/Dargo Perko/kosarka.si

Košarkarji novomeške Krke so v domačem prvenstvu v derbiju 12. kroga pred domačimi gledalci premagali moštvo Uniona Olimpije, glavni junak pa je bil mladi Matic Rebec, ki je z metom ob sireni odločil tekmo v prid svoje ekipe.

Prvi polčas je bil večji del zelo izenačen, ekipi pa nista prikazali najboljše košarke, ravno nasprotno, gledalci v Novem Mestu pa so tako videli počasnih in nezanimivih uvidnih 20 minut igre, ki jih je z zadeto trojko pri Olimpiji sklenil Brandon Jefferson in postavil končni rezultat po prvem polčasu – 27:26.

V drugem polčasu so košarkarji iz Ljubljane zaigrali precej bolje in prišli tudi do lepih sedem točk naskoka, a to domače košarkarje ni vrglo iz tira, saj so z motivirano igro na sredi zadnje četrtine prišli do izenačenja in že takrat je bilo jasno, da bo končnica tekme infarktna.

Takrat je na veliko sceno stopil Matic Rebec, ki je sam vlekel novomeški voz in tudi poskrbel za neverjetno zgodbo v zaključku, ki se je začel slabo za gostujoče moštvo, saj je manj kot minuto pred koncem tekme Devin Oliver storil nešportno osebno napako, Rebec je oba prosta meta zadel, kasneje pa zadel še met za tri točke in lastnoročno popeljal Krko do vodstva.

Gregor Horvat je pri Olimpiji 20 sekund pred koncem tekme zadel trojko za pričključek, na drugi strani pa je Ron Curry zadel oba prosta meta po osebni napaki. Horvat je v naslednjem napadu spet zadel neverjetno trojko in šest sekund pred koncem tekme se je zdelo, da bomo v Novem Mestu priča podaljšku, druge načrte pa je imel Rebec, ki je samozavestno prenesel žogo na drugo polovico in s težkim metom za tri od table zadel za fantastično zmago Krke.

Curry je dosegel 20 točk, Rebec pet manj za Krko, pri Olimpiji pa je bil najbolj natančen Jefferson z 19 točkami.