Simon Petrov ni več trener Krke

Slovenija DP 5. Nov 201911:00 > 11:04
liga ABA

Uprava moštva KK Krka iz Novega Mesta se je po več zaporednih porazih in slabših predstavah članov odločila, da prekine pogodbo z glavnim trenerjem Simonom Petrovom.

Iz novomeškega kluba so sporočili, da so sporazumno prekinili sodelovanje z glavnim trenerjem Simonom Petrovom, ki je na klop Krke prišel februarja leta 2017.

“Zadnji rezultati moštva so nas prisilili v ukrepanje. Simon Petrov ni več trener članske ekipe KK Krka. Klub in trener sta se sporazumno razšla. Na tem mestu se želim zahvaliti Simonu za vse njegovo delo, prizadevanja in rezultate, ki jih je dosegel z ekipo. Z njim na klopi smo se iz Lige ABA 2 ekspresno vrnili v Ligo ABA, predlani smo bili finalisti domačega prvenstva, v lanski sezoni pa smo igrali v polfinalu. Simon je in bo ostal legenda našega kluba. Na njegovi nadaljnji trenerski poti mu želimo vse dobro,“ je kadrovsko potezo pojasnil predsednik kluba Andraž Šuštarič.

Krka ima po petih krogih Lige ABA dve zmagi in tri poraze, v ponedeljek 11.11. pa doma gosti klub Mega Bemax.