Dončič je bivši, prihaja Pipan, Krka se krepi

Slovenija DP 15. Nov 201910:04 > 10:15
Krka/Drago Perko/kosarka.si

Zanimivo je postalo na slovenski košarkarski tržnici, 2 trenerja sta ostala brez stolčka.

Saša Dončič ni več trener Šentjurja, saj ga je zamenjal nekdanji slovenski selektor Aleš Pipan. Na uradni spletni strani Šentjurja so zapisali: “Po sinočnjem visokem porazu s koprsko zasedbo Saša Dončić ni več glavni trener članske ekipe Šentjurja. Uprava je za nadaljevanje sezone angažirala Celjana Aleša Pipana. Dosedanjemu trenerju se zahvaljujemo za njegov prispevek in želimo vse dobro v prihodnje.”

Do trenerske menjave prihaja tudi v Podčetrtku, kjer pravijo, da Davor Brečko, ki je moštvo lani pripeljal iz druge v prvo ligo, ni več trener članske ekipe: Po uvodnih petih zaporednih prvenstvenih porazih bo prišlo do spremembe na klopi Podčetrtčanov. Davorju se na tem mestu želimo zahvaliti za ves njegov trud in delo vloženo v ekipo, ki jo je lani ponovno popeljal med prvoligaše. Ime novega članskega trenerja bo znano v kratkem.”

Krka, ki je prva posegla po trenerski menjavi in na mesto Simona Petrova angažirala Vladimirja Anzuloviča, pa je zdaj moštvo okrepila še z nekdanjim igralcem rivalov: “Ameriški košarkar Marvin Jones, 213 center, je novi član KK Krka. V lanski sezoni je nosil dres ljubljanske Olimpije. Pred tem je igral v Grčiji za Kolossos. Lani je v ABA ligi dosegal po 6,5 točke in 4,7 skoka na tekmo.”