Koper Primorska še sedmič zapored do zmage

Slovenija DP 19. Nov 201911:23 > 11:29
ABA KK Primorska/Ziga Mikeli

V Kopru sta pomerili vodilni ekipi 1. SKL. Domača Koper Primorska je v drugem polčasu le strla upor Rogaške in v državnem prvenstvu nadaljuje zmagovalni niz (76:53). Rogaška si po porazu deli drugo mesto skupaj s Helios Sunsi.

V dvoboju prvouvrščenih ekip državnega prvenstva, prvem letošnjem ligaškem obračunu so državni prvaki z Obale po pričakovanjih dosegli še sedmo zmago. Razliko so naredili v drugem delu, ko so s 46:20 povsem nadigrali goste iz Rogaške, ki so bili v prvem delu na pragu presenečenja. Dvoboj je odločil predvsem boljši skok Koprčanov, ki so bili v tem elementu igre boljši kar z 48:25.

V povprečnem srečanju so gostje v uvodni četrtini celo povedli s 16:9 in imeli ob menjavi še vedno tri točke naskoka. Po trojki Daniela Vujasinovića v začetku drugega dela se je na semaforju izpisal izid 30:36, takrat pa se je začel preobrat in boj gostiteljev za zmago. Aleksandar Lazič in Stephen Jeffrey Carino Holt sta z delnim izidom 8:0 poskrbela za vodstvo domačih in po delnem izidu 22:5 so gostitelji, ki so popolnoma zagospodarili pod obročema, pred zadnjim delom vodili za 11 točk. Na koncu je bilo vprašanje le še, kakšna bo razlika.

Pri domačih je bil z 19 točkami najbolj učinkovit Marko Jagodič-Kuridža, Lazič pa je 12 točkam dodal 10 skokov. Pri gostih je Vujasinović dosegel 13 točk.

Rogaško naslednji derbi čaka že prihodnji teden, ko bo v svoji dvorani gostila novomeško Krko, Koprčane pa čaka gostovanje v Podčetrtku.