Košarka

08.01.2020 | 21.37

Krka premagala Hopse

Hopsi Polzela

Krka je na srečanju 12. kroga državnega prvenstva zabeležila še 8. zmago v letošnji sezoni. Na domačem parketu so bili Novomeščani boljši od Hopsov, ki so jih premagali s 84:76.

Krka

Krka/Dargo Perko/kosarka.si

Krka

V Novem mestu smo v prvem polčasu gledali izenačen obračun. Krka je bila po prvih 10-ih minutah od Polzelanov boljša za točko, po prvi četrtini so Dolenjci namreč vodili za točko (23:22). Hopsi so na odmor med polčasoma odšli s prednostjo, saj so drugo četrtino dobili za dve točki (18:20) in v drugi polčas zakorakli s točko prednosti. Obe četrtini v drugi polovici srečanja sta pripadli Krki (22:18, 21:16), ki je prišla do zmage s 84:76.

Najučinkovitejši je bil pri domačih Paolo Marinelli z 22-imi točkami, 18 jih je dodal Ivan Ramljak, ki je v svojo statistiko vpisal še 14 skokov. Pri Hopsih je bil najboljši Nathaniel Fowler z 19-imi točkami, Sandi Čebular jih je dodal 16.

Krka je prišla do 8. zmage letos in je na 3. mestu, Hopsi so zabeležili 7. poraz v sezoni in so dve mesti nižje.