Helios padel v Stožicah

Slovenija DP 8. Feb 201721:58 > 22:03
KK Olimpija/Facebook

Košarkarji Uniona Olimpije so na zaostali tekmi 15. kroge Lige Nova KBM pred domačimi gledalci na kolena spravili domžalski Helios (79:71).

V prvem polčasu, v katerem se nobena izmed ekip ni uspela niti malo odlepiti, smo videli povsem izenačen boj, ki se je končal z 37:37. Ljubljančani so šele v nadaljevanju strli odpor Domžalčanov. Tekma se je zlomila v tretji četrtini, ki so jo varovanci Gašperja Okorna dobili za 12 točk (29:17). V zadnjem delu igre se je Helios uspel približati, a mu je za uspeh zmanjkalo časa. Olimpija je slavila z 79:71.

Pri zmajih sta Barbarić in Oliver zbrala po 17 točk, na drugi strani pa je s tridesetimi zablestel Jones. 12 jih je dodal Atanacković.

Krka se je namučila v gosteh proti Hopsi Polzeli, na koncu so Novomeščani prišli do zmage s 64:70.