Krka in C. Olimpija korak bližje finalnemu turnirju

Slovenija DP 11. Feb 202020:46 > 21:45
KZS

Košarkarji Krke in Cedevite Olimpije so v četrtfinalu Pokala Spar prišli do prednosti in napravili odločen korak proti mestu na finalnemu turnirju, ki bo v soboto in nedeljo. Krka je doma s 95:83 opravila s Hopsi, Cedevita Olimpija pa je bila v gosteh s 77:85 boljša od Šenčurja.

KRKA 95:83 HOPSI POLZELA (23:26, 25:18, 29:15, 18:24)

V izenačenem uvodu v tekmo so razpoloženi gostje po prvi četrtini vodili, a so Krkaši v drugi prevzeli pobudo na igrišču ter na odmor odšli s prednostjo štirih točk. V tretji četrtini so domačini povsem zasenčili goste s Polzele, povedli za visokih 18 točk, kar je bilo na koncu tudi dovolj za prvo zmago v četrtfinalni serji. Pri Krki je Muhamed Pašalić dosegel 19 točk in zbral še 8 podaj, s trojnim dvojčkom pa se je spogledoval Marko Jošilo (13 točk, 9 skokov in 9 podaj). Pri Hopsih je Sandi Čebular dosegel 23 točk). Povratna tekma bo v četrtek, 13. februarja, ob 19. uri.

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR 77:85 CEDEVITA OLIMPIJA (27:26, 20:22, 10:18, 20:19)

Košarkarji Šenčurja so odločno začeli četrtfinalni boj s Cedevito Olimpijo in v prvem delu tekme zaostajali le za točko. Ključna za uspeh Ljubljančanov je bila tretja četrtina, kjer so si gostje po zaslugi Jake Blažiča priigrali devet točk naskoka in prednost, kljub silovitemu naletu domačih, zadržali do konca in si priigrali prednost pred povratno tekmo na Kodeljevem. Najboljši strelec tekme je bil Blažič s 25 točkami, pri domačih je 22 točk dosegel Marko Popadić. Povratna tekma je na sporedu v četrtek, 13. februarja, ob 19.30 uri.

Finalni turnir pokala Špar bo potekal v soboto in nedeljo v Športni dvorani Kodeljevo.