Pokal Spar: Olimpija brez težav, Hopsi do preobrata

Slovenija DP 15. Feb 201721:44 > 21:56
Union Olimpija

Union Olimpija je še drugič ugnala Helios Suns, do visoke zmage in posledično uvrstitve v polfinale so prišli tudi Hopsi. Na izredno izenačeni tekmi je Zlatorog tesno premagal Rogaško, s čimer je izničil minimalno prednost Slatinčanov iz prve tekme.

Mesto v polfinalu Pokala Spar so si kot prvi priigrali igralci Union Olimpije. Slednji so slavili tudi na povratni tekmi v Domžalah, tokrat so zasedbo Helios Suns premagali z rezultatom 63:68. Uvodne minute sta moštvi odigrali precej izenačeno, na sredini prve četrtine pa so nato zeleno-beli vendarle stopili na plin. Ob polčasu Ljubljančani vodili s 40:31. S precej kolektivno igro so nato ljubljanski košarkarji še naprej držali niti igre v svojih rokah, moštvo Helios Suns pa je bilo še najbližje svojim tekmecem v 33. minuti, ko so se Domžalčani približali na tri točke zaostanka. S košema Miloševića in trojko Hrovata so zmaji znova prišli do konkretnejše prednosti, ki so jo nato zanesljivo zadržali do konca srečanja.

Po presenetljivi zmagi na prvi tekmi, ki so jo Konjice dobili z rezultatom 88:84, so tokrat Hopsi upravičili vlogo favorita v tem četrtfinalnem dvoboju. Pred domačimi navijači so Polzeljani slavili z visokih 74:48 in si tako zasluženo priigrali uvrstitev v polfinale. Uvodne minute so nakazovale, da bosta moštvi znova bili težak boj za zmago, prvo četrtino pa so bolje odigrali gostujoči košarkarji, ki so bili po desetih minutah v vodstvu s štirimi točkami razlike. Zasedba Hopsov je nato odločneje krenila v drugo četrtino, jo dobila z desetimi točkami, s tem pa prišla tudi do vodstva ob polčasu. Še bolj agresivno pa so domači košarkarji nato krenili v drugi polčas in že v tretji četrtini praktično rešili vprašanje o potniku v sobotni polfinale. V tem delu tekme so namreč svojo prednost povišali za kar dvajset točk, zmago pa so nato dokončno potrdili v zadnji četrtini, v kateri gostujoči zasedbi niso dovolili, da bi se znova približala.

Do uvrstitve v polfinale Pokala Spar je prišla tudi zasedba Zlatoroga, ki je pred svojimi navijači na izredno izenačeni tekmi premagala Rogaško. Na prvi tekmi so se tesne zmage (63:62) veselili košarkarji Rogaške, tokrat pa so s petimi točkami razlike slavili Laščani (75:70). Srečanje so bolje začeli gostujoči košarkarji, ki so sredi prve četrtine vodili s petimi točkami razlike, nato pa so z delno serijo 11:0 domači prišli do prvega resnejšega vodstva, ki so ga zadržali tudi ob koncu prve četrtine. V drugih desetih minutah so precej bolje nato zaigrali košarkarji Rogaške, ki so predvsem na krilih Fermeta prišli do vodstva ob polčasu (37:41). Sledilo je zanimivih dvajset minut, v katerih si nobeno izmed moštev ni uspelo priigrati višje prednosti od petih točk razlike. V 27. minuti je Rogaška še zadnjič danes vodila, nato pa so v ugodnejši položaj prišli Laščani, ki so lovili točko zaostanka iz prve tekme. Minuto pred koncem je Zlatorog še vodil za tri točke, Rogaška je imela napad, ki pa ga ni izkoristila, tako da je na koncu domača zasedba še nekoliko povišala zmago in prišla do uvrstitve v polfinale Pokala Spar, kjer se bo v soboto pomerila z Union Olimpijo.