Tajfun klonil proti Union Olimpiji

Slovenija DP 1. Mar 201720:31 > 20:35
ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Košarkarji Tajfuna so v zaostali tekmi 18. kroga lige Nova KBM izgubili proti Unionu Olimpiji s 66:88 (24:22, 33:48, 53:67). Ljubljančani so v Šentjurju upravičili vlogo favorita in prišli še do svoje 16. zmage v prvenstvu, s katero ostajajo v vrhu lestvice.

Union Olimpija je tokrat odlično opravila svoje delo, saj je z izjemo prve četrtine nadzorovala potek tekme, odločilno razliko pa naredila v začetku zadnje četrtine. Tajfun je doživel 11. poraz in ostaja osmi.

V prvi četrtini so domači opozorili nase, potem ko so povedli s 7:0 in nato tudi z 22:12. Toda Ljubljančani so še pred koncem prvih desetih minut ujeli priključek. Gosti so svoj nalet nadaljevali tudi v uvodu druge četrtine, ko so pobegnili za deset točk (34:24) po trojki Žige Jurčka. V nadaljevanju so prednost še oplemenitili in na glavni odmor šli s 15 točkami zaloge.

V tretji četrtini se nato razmerje moči ni bistveno spremenilo, tako da so Ljubljančani zadnjih deset minut začeli s 14 točkami razlike. V uvodu zadnje četrtine je Olimpija pobegnila že za 17 točk, slabih šest minut pred koncem pa je bila razlika že 20 točk (75:55), s čimer je bila tekma tudi odločena. Najvišja prednost zeleno-belih je sicer znašala 24 točk (88:64) tik pred koncem tekme.

Prva strelca tekme sta bila domači Malcolm Montgomery Grant (indeks 27) in gostujoči Jure Pelko (indeks 25) s po 25 točkami.