Hellios premagal Krkin niz zmag

Slovenija DP 1. Mar 201722:14 > 22:31
Getty Image

Košarkarji Helios Suns so v 20. krogu lige Nova KBM premagali Krko s 84:78. Helios, ki je prevladoval predvsem v drugem polčasu, je tako prekinil niz desetih zmag vodilne ekipe prvenstva, sam pa prišel do 12. zmage in četrtega mesta na lestvici.

Getty Image

Prva četrtina je minila v bolj ali manj izenačeni igri, le v zadnjih dveh minutah je prevladoval domači klub, ki je 47 sekund pred koncem povedel že s 23:13. Toda Novomeščani so se hitro vrnili v igro, v drugi četrtini so ujeli tekmece in tudi povedli, na glavni odmor pa sta ekipi šli praktično poravnani.

Drugi polčas so precej bolje začeli gostitelji, ki so ušli na 55:43. Gostujoči trener Simon Petrov je zatem vzel minuto odmora, ki pa ni kaj prida zalegla, saj so njegovi varovanci še naprej prelahko zapravljali svoje napade, domači pa so tako ohranjali lepo prednost.

Sredi zadnje četrtine so oranžni pobegnili že za 15 točk (75:60), kar je bilo dovolj za to, da so Domžalčani tekmo pripeljali do zanje srečnega konca. Slabo minuto pred koncem so se gosti sicer še približali na pet točk zaostanka, bližje pa niso prišli.