Krka in Olimpija z zmagama skočili na vrh

Slovenija DP 8. Mar 201720:52 > 21:10

21. kolo Lige Nove KBM sta otvorili vodilni moštvi lige, Krka in Laško. Zmage se je veselila Krka. Olimpija je gostovala v Kopru in se veselila nove zmage.

V Novem mestu sta se pomerila Krka in Zlatorog, ki sta bila pred derbijem vodilnih ekip izenačena na vrhu lestvice. S 85:78 so se tesne zmage veselili domačini, ki so si s tem pred Laščani priborili točko prednosti.

Tekma je bila sicer ves čas izenačena, a na koncu je domači ekipi uspelo zadržati vodstvo in s tem priti do nove zmage. Najučinkovitejši za domače je bil Rebec, ki je dosegel 18 točk, eno manj pa je ob 10 skokih dosegel Dimec.Pri Laščanih je bil točkovno najučinkovitejši Barič s 23 točkami, Tratnik pa je prišel do 20 točk in 5 skokov.

Union Olimpijaje gostovala v Kopru. Zmaji so bili pred tekmo točkovno izenačeni s Krko in Zlatorogom. Z zmago s 87:81 so obdržali stik s Krko. Omenjeni moštvi sta namreč z 38 točkami na vrhu razpredelnice.

Varovanci Gašperja Okorna so sicer na Primorskem slabše začeli in po prvi četrtini zaostajali s 17:22. V drugem delu so nato prevzeli vajeti in po prvem polčasu vodili z 41:33. V tretjem delu so gostje iz prestolnice povišali prednost, a v zadnji četrtini močno popustili. Domačini so namreč v zadnji četrtini dosegli 35 točk, prejeli pa so jih zgolj 23, a je bilo to premalo za presenečenje proti Olimpiji.