Vir: Pool, Getty Images Sport
Košarka 14.03.2017 | 23:31

Krka z zmago potrdila prvo mesto po rednem delu DP

Košarkarji novomeške Krke so v zadnjem, 22. krogu Lige Nova KBM, s 86:62 premagali Šenčur GGD v gosteh in osvojili prvo mesto po rednem delu.Varovanci trenerja Simona Petrova so vprašanje zmagovalca rešili v drugem polčasu, ko so uveljavili širši nabor igralcev in kakovost.

Krka je z zmago skočila na vrh lestvice.

Vir: Twitter

Tekma med Šenčurjem in Krko ni imela pravega tekmovalnega naboja, saj je bilo že nekaj časa jasno, da se ekipi v nadaljevanju sezone ne bosta več srečali. Novomeščani jo bodo nadaljevali v ligi za prvaka, kjer bodo vse ekipe startale od začetka, Gorenjci pa v skupini za obstanek. Tam jih čaka ogorčen boj za eno od prvih treh mest, ki prinašajo obstanek.

S prvega mesta bo začela Sixt Primorska, ki bo s seboj prenesla osem, če zmaga v sredo celo devet zmag. S po šestimi zmagami bosta sledila Tajfun in Šenčur, Terme Olimia jih imajo zaenkrat pet in v sredo še obračun s Koprčani, na repu s tremi zmagami oziroma eno pa sta LTH Castings in Portorož.

Krka je sicer drugih dvajset minut dobila s 56:25, prvi strelec Krke, pri kateri se je vseh dvanajst igralcev vpisalo med strelce, pa je bil Klemen Kužnik, ki je v 20 minutah na parketu dosegel 19 točk (trojke 5:9).

Zlatorog premagal Hopse na lokalnem derbiju

Zlatorog je s 64:56 dobil zgolj prestižni lokalni obračun proti Hopsom. Pri Zlatorogu je bil prvi strelec Matej Krušič s 15 točkami (8 skokov), po deset pa sta jih dosegla Igor Tratnik in Jan Špan.

Helios Suns

Vir: Helios Suns/Facebook

Zlatorog je redni del lige Nova KBM sklenil z izkupičkom 17-5 ter mesto pred Hopsi, ki so prekinili niz treh zmag in tekmovanje končali s 15-7. Laščani bodo v prvem krogu v skupini za prvaka naslednjo sredo gostili Helios Suns, Polzeljane pa čaka gostovanje pri drugouvrščeni ekipi.

Državni prvaki iz Domžal Helios Suns pa so si končnico za prvaka zagotovili šele z zmago nad odpisanim Portorožem (78:58). Tomaš Kyzlink je bil z 19 točkami najboljši pri domačih.

Za šestindvajseto državno lovoriko se bodo od 22. marca do konca aprila merili Krka, Union Olimpija, Zlatorog, Hopsi Polzela, Rogaška in Helios Suns.