DP v košarki: Rogaška in Olimpija izgubili

Krka je zadela prvi poraz ekipi Rogaške v ligi za prvaka letošnjega košarkarskega državnega prvenstva. V dvorani Leona Štuklja je domača ekipa zmagala z 71:68. Izgubila je Union Olimpija, ki jo je premagal Zlatorog s 77:64.

ABA liga, Union Olimpija/Aleš Fevžer

Novomeščani so imeli v ključnih trenutkih razpoložena posameznika, vseh štirideset minut so bili boljši pod obročema (52:30), na koncu tekme pa so imeli tudi nekaj sreče, saj so gostje v zadnji minuti trikrat poskusili izenačiti izid, slabo pa so izpeljali tudi zadnji napad.

Med 13. in 23. minuto je Krka naredila delni izid 30:10 in od zaostanka dvanajstih točk prišla do 45:37. Igra v napadu je slonela na Erjonu Kastratiju (14 točk, met iz igre 6:7), v odločilnih zadnjih minutah pa je odgovornost prevzel Marko Luković (17 točk, 7 skokov) in z dvema trojkama Rogaško obdržal na varni razdalji.

Po Krki so košarkarji Zlatoroga vzeli še skalp Uniona Olimpije. V četrtem krogu lige so zabeležili tretjo zaporedno zmago. Ljubljančani na drugi strani so doživeli drugi poraz v treh tekmah.

Laščani so zmagali povsem zasluženo, saj so imeli več razpoloženih igralcev, ki so si bolj želeli zmage in ki so igrali dovolj kolektivno, da jim Ljubljančani niso mogli do živega. Ključni del tekme je bila druga polovica druge četrtine ter uvod v nadaljevanje. Zlatorog je namreč v tem času naredil delni izid 26:4 in v 22. minuti povedel z rekordnimi devetnajstimi točkami naskoka (50:31).Gostje zaostanka niso več nadoknadili.