Nov Slovenec v Realu!

Twitter, KZS

Luka Dončić in Dan Duščak bosta v španski prestolnici dobila družbo. Madridskemu velikanu se je pridružil še en mladi slovenski košarkar Žiga Samar. Mladi Jeseničan je Realom podpisal triletno pogodbo.

Po poročanju spletnega portala RTV se bo slovenska kolinija v Realu še povečala. Žiga Samar, mladi košarkar, ki je v pretekli sezoni nastopal za mlade selekcije Uniona Olimpije, je namreč pred časom z dovoljenjem ljubljanskega kluba uspešno prestal preizkus pri madridskem Realu.

Španci so se zdaj tudi uradno odločili za prestop, Union Olimpija pa bo za igralca dobila primerno nadomestilo.

Ne glede na to, da bi takšne talente vsak klub rad zadržal v svojih vrstah, je treba poudariti, da življenjske ponudbe mlademu košarkarju ne smemo odreči. Konec koncev gre tudi za pohvalo dela trenerjev, ki so z Žigo delovali v pretekli sezoni. Igralcu želimo veliko sreče v novem okolju,” je o prestopu dejal direktor Uniona Olimpije Matevž Zupančič.