Barca prekinila vladavino Dončićevega Reala v pokalu

Uncategorized 18. Feb 201820:28 > 20:28
youtube

Košarkarji Barcelone so v finalu kraljevega pokala prišli do velike zmage proti večnemu rivalu in se razveselili 24. naslova v tem tekmovanju. Katalonci so slavili z 92:90.

Alexander Hassenstein, Bongarts

Barcelona je v finalu v Las Palmasu po štirih letih vendarle “ukradla” naslov Real Madridu, za katerega igrata slovenska reprezentanta Luka Dončić in Anthony Randolph.

Katalonci so po menjavi na klopi, klub je pred kratkim prevzel srbski strateg Svetislav Pešić, odigrali fantastično in še nadgradili odličen teden, v katerem so slavili kar štirikrat. Pešić je z Barcelono v prejšnjem poglavju na klopi katalonskega velikana dvakrat osvojil špansko prvenstvo (2003 in 2004), leta 2003 pa se je veselil tudi zmage v Evroligi. Tudi to pot je hitro začel z zbiranjem lovorik.

Na tekmi z veliko preobrati je Barcelona najbolje zaigrala v drugi in v tretji četrtini. V 32. minuti je ob rezultatu 71:54 prišla do najvišjega vodstva, a se Real ni predal.

Madridčani so z nekaj dobrimi obrambami in hitrimi zaključki v napadu izsilili napeto končnico. Trey Tompkins je vsega 12 sekund pred koncem zadel trojko in znižal na 92:90 za Barcelono. Oriola je nato zgrešil oba prosta meta, Real pa darila ni izkoristil. V zadnjem napadu je Fabien Causeur zgrešil trojko za zmago.

V zasedbi Barcelone je bil najučinkovitejši Pau Ribas, ki je tekmo končal pri 21 točkah, pri Realu pa jih je 18 dosegel Jaycee Carroll. Luka Dončić je odigral 26 minut in ob skromnem metu iz igre (1/4 za dve, 0/4 za 3) tekmo končal pri 14 točkah, petih skokih in dveh asistencah.  Anthony Randolph je v 12 minutah dosegel le dve točki.

Novi košarkarski El Clasico bo na vrsti že v petek, ko se bosta večna tekmeca v Blaugrani pomerila na tekmi 23. kroga Evrolige.