Jason O'Brien/Getty Images
Košarka 13.06.2018 | 23:07

Baskonia na prvi tekmi finala ugnala bledi Real

Real Madrid BC

Baskonia je v Madridu dobila pomembno prvo finalno tekmo španskega državnega prvenstva z 90:94 in tako v seriji sedaj vodi z 1:0. Luka Dončič je na tekmi dosegel 12 točk.

V španskem košarkaškem finalu smo spremljali izenačen obračun vse od samega začetka tekme. Prva četrtina je pripadla gostom iz Baskonije, ki so vodili s 17:19. V drugi četrtini so gostje malce pobegnili, vendar se je Real do konca prvega polčasa vrnil v igro in rezultat izenačil. Ekipi sta na odmor odšli z rezultatom 39:39.

Odločilna na tekmi pa je bila tretja četrtina, ki jo je Baskonia dobila z 28:19, predvsem z dobro igro v zadnjih nekaj minutah. V zadnji četrtini se je Real povsem približal, celo povedel, vendar gostje so znova stvari postavili na svoje mesto ter povedli s 84:90. Galaktiki so se z dvema hitrima trojkama približali, a so Baski z uspešno izvedenimi prostimi meti, vseeno prišli do zaslužene zmage in vodstva v finalni seriji.

Najboljši strelec tekme je bil Jaycee Carroll, ki je dosegel 20 točk. Luka Dončič tokrat ni pokazal nič posebnega in prispeval 12 točk, ob metu iz igre 4/13 k temu pa je dodal še šest skokov in štiri podaje.