Izjemni Dončić Real popeljal na prag naslova

Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Real Madrida so na tretji finalni tekmi španskega državnega prvenstva s 83:78 premagali Baskonio. Igralec tekme je bil Luka Dončić.

Kraljevi klub si je z zmago v gosteh znova priboril prednost domačega terena in se Baskonii oddolžil za poraz na prvi tekmi v Madridu. Odločilen je bil zaključek srečanja, ki je povsem pripadel Realu. Igro je takrat vodil Luka Dončić, klub iz preostelnice pa je zaostanek s 74:70 preobrnil v vodstvo s 83:76.

Baskonia je tekmo odlično začela in povedla z 8:0, a se je Real brez večjih težav hitro vrnil. Baski so v tretji četrtini povedli z 51:42, nato pa je stvari v svoje roke vzel Dončić, ki je za delni izid 8:0 zadel dva prosta meta, trojko in ob metu izza črte izsilil še osebno napako. Kljub temu so v zadnji četrtini gostitelji povedli z 72:65, končnica pa je, kot zapisano, pripadla madridskemu Realu.

Dončić je bil 20 točkami prvi strelec tekme, z devetimi ujetimi odbitimi žogami pa tudi najboljši skakalec. Njegov statistični indeks je znašal kar 29. K Realovi zmagi je s 15 točkami močno pripomogel še Jaycee Carroll.

Real do naslova loči še ena zmaga, ki jo bodo Madridčani v Vitorii naskakovali že v torek.