Jako Blažiča danes čaka pregled in podpis z Barco Lassa

Turkish Airlines EuroLeague

Jaka Blažič bo danes postal šesta in hkrati zadnja okrepitev Barce Lasse v tem prestopnem roku. Najprej ga čaka zdravniški pregled, nato pa bo s klubom podpisal enoletno pogodbo.

FIBA

S prestopom našega košarkarja Barca Lassa zaključuje s sestavljanjem ekipe za novo sezono.

Klub je za Blažiča plačal manj kot 500.000 evrov in je šesti novi član k ekipi v poletnem prestopnem roku, potem ko so ekipo že okrepili Kanadčan s slovenskim potnim listom Kevin Pangos, Američan s slovaškim potnim listom Kyle Kuric, Američan Chris Singleton, Latvijec Rolands Šmits (podpisal že lansko sezono, a je bil na enoletni posoji pri Montakit Fuenlabradi) in Ukrajinec Artem Pustovyi.

196cm visoki Slovenec je lansko sezono nosil dres MoraBanc Andorre. Povprečno je na tekmo dosegel 13,7 točke, 4,1 skoka in 1,6 asistenc v Ligi Endesa z 48% metom za dve točki in 32% metom za tri točke.