Christian Petersen, Getty Images Sport

Košarka

10.02.2019 | 19.33 > 19:51

V 20. krogu Lige Endesa je Fuenlabrada gostovala pri vodilni Barceloni in gladko izgubila s 76:106, a se lahko gostje pohvalijo vsaj s potezo tekme, ki je uspela njihovemu branilcu.

V sobotni večerni tekmi je bila domača ekipa od samega začetka boljša, kar sedem igralcev je doseglo dvoštevilski točkovni faktor, največ (20) jih je prispeval Kevin Seraphin.

Pri gostih je 6 točk in skromen statistični učinek pokazal slovenski košarkar Luka Rupnik, je pa vseeno poskrbel za potezo tekme. Pet minut pred koncem prvega polčasa je ob zaostanku svoje ekipe takole uprizoril asistenco kroga:

Po 20. krogih v španski ligi Barcleona vodi (17-3), Baskonia in Real sta s tekmo manj druga (14-5), Fuenlabrada pa zaseda šele 15. mesto (7-13).