Čović: Za Gudurića milijon evrov

KK Crvena zvezda

Po Marku Simonoviću, Luki Mitroviću, Charlesu Jenkinsu, Stefanu Joviću, Nateu Voltersu in Deonu Thompsonu, bo vrste Crvene zvezde zapustil tudi Marko Gudurić.

Prvi človek kluba iz Malega Kalemegdana, Nebojša Čović, je odkril finančne podrobnosti odhoda Marka Gudurića v Fenerbahče. “Dogovorili smo se s Fenerbahčejem, odškodnina znaša 1.000.000 evra, ob 20 odstotkih, ko bo odšel iz turškega kluba,” je Čović razkril za Pink in dodal: “Zapustilo nas je veliko število igralcev, kar je bilo v planu. Sedaj smo v procesu formacije nove ekipe. Borili se bomo za vse tri trofeje.”

Aktualni evropski in turški prvak v nadarjenem srbskem branilcu vidi idealno zamenjavo za Bogdana Bogdanovića, ki je v četrtek postal novi igralec Sacramento Kings.

Gudurić je nase opozoril v dresu Zvezde, od leta 2013 do 2015 pa je nastopal zaFMP iz Železnika. Z rdeče-belimi je osvojil dva naslova v Ligi ABA in srbskem prvenstvu ter naslov v Pokalu Radivoja Kororaća leta 2017, ko je bil tudi izbran za najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja.

S srbsko reprezentanco je leta 2015 na evropskem prvenstvu v Italiji osvojil zlato kolajno.