Gist podpisal za Crveno zvezdo!

Turkish Airlines EuroLeague

Američan James Gist je podpisal pogodbo s Crveno zvezdo in tako postal četrta okrepitev srbskih prvakov za naslednjo sezono.

Nekdanji igralec Partizana v klub iz Kalemegdana prihaja iz Panathinaikosa, za katerega je nastopal od leta 2012.

Izkušeni James Gist je v nedeljo podpisal dveletno pogodbo, lahko pa igra na poziciji klasičnega centra oziroma krilnega centra.

Gist je po igranju za univerzo v Marylandu v Evropi igral za Biello, Lokomotiv Kuban, Partizan, Fenerbahce, Malago in Panathinaikos.

Z grškim velikanom je osvojil pet državnih in šest pokalnih naslovov.

“Crvena zvezda ob tem izraža veliko zadovoljstvo z dejstvom, da je James Gist kot veliko ime evropske klubske košarke od uvodnih stikov pokazal veliko željo, da nastopi v rdeče-belem dresu in sprejme izziv, ki ga naslednja sezona prinaša za naš klub,” so ob tem sporočili srbski prvaki.

Pred 32-letnim Gistom so ekipo trenerja Milana Tomića okrepili tudi Derrick Brown, Ognjen Kuzmić in Charles Jenkins, medtem ko so pogodbo podaljšali Branko Lazić, Filip Čović, Mouhammad Faye, Boriša Simanić, Stratos Perperoglu in Ognjen Dobrić.

Iz Zvezde so še sporočili, da s tem še niso zaključili prestopnega roka, že kmalu se lahko pričakuje, da bodo predstavili tudi novega organizatorja igre.