Fener boljši od Efesa v Superpokalu

Uncategorized 5. Okt 201620:54 > 22:32

Košarkarji Fenerbahčeja so v finalu turškega Superpokala premagali večnega tekmeca Anadolu Efes z rezultatom 77:69.

David Ramos, Getty Images Sport

Fenerbahče je od začetka obračuna narekoval ritem ige in že v drugi četrtini prišel do praktično neulovljive prednosti šestnajstih točk. Efes je pred zaključkom 3. četrtine je prišel na šest točk zaostanja, a ni uspel zrežirati preobrata.

Ekipo Željka Obradovića so do nove osvojene trofeje vodili Luigi Datome, Bobby Dixon (oba 19), Jan Vesely (15) in Kostas Sloukas (12).

V moštvu Velimirja Perasovića sta bila najuspešnejša ameriška košarkarja Jayson Granger s 15 in Tyler Honeycutt s 13 točkami. Thmas Heurtel je dodal 12 točk. Slovenski reprezentant Alen Omić na tekmi ni bil v postavi.

Fenerbahče je šestič v zgodovini osvojil Superpokal oziroma Predsedniški pokal, z zmago proti Efesu že drugega zapored.