Sean Kilpatrick se seli k Tofašu

KK Partizan NIS

Budućnost, črnogorski košarkarski prvak, je za naslednjo sezono sestavila zelo močno ekipo, dobre predstave iz predčasno končane sezone pa so vnovčili tudi nekateri tujci, ki so podpisali donosne pogodbe v drugih evropskih klubih.

Zadnji v nizu tistih, ki zapuščajo Budućnost je Sean Kilpatrick, ki je podpisal pogodbo s turškim Tofašom. Slednji bo v prihajajoči sezoni ob državnem prvenstvu in pokalu igral še v FIBI-ni ligi prvakov.

Kilpatrick je v dresu Budućnosti na tekmo dosegal po 10 točk na tekmo, strokovni štab pa ga kljub temu ni videl v ekipi za prihodnjo sezono. Kvalitetni branilec je v svoji karieri igral še za Panathinaikos, Minnesoto, Brooklyn, Milwaukee, Chicago, LA Cliperse in Denver. Kot zanimivost lahko dodamo, da je v Ligi NBA v povprečje na tekmi dosegal isto število točk kot pri Budućnosti – 10.

Ob Kilpatricku so Budućnost zapustili še Hassan Martin, ki je odšel v Olympiacos, Scott Bamforth, ki bo v naslednji sezoni igral za Le Mans in Kim Tillie, ki odhaja na Japonsko.

Budućnost bo s pripravami na sezono 2020/21 začela 3. avgusta, na prvem treningu pa bodo zagotovo: Nikola Ivanović, Suad Šehović, Justin Cobbs, Aleksa Ilić, Zoran Nikolić, Danilo Nikolić, Petar Popović, Melvin Ejim, Rashad Vaughn, Dragan Apić, Igor Drobnjak, Fedor Žugić, Milić Starovlah…

Trener Petar Mijović bo s klubskim vodstvom do začetka priprav iskal še kvalitetno rešitev za položaj centra, s tem pa bi Budućnost imela znova dobro sestavljeno ekipo, ki bi lahko konkurirala tako za naslov v ABA ligi kot tudi za dobro uvrstitev v evropskem pokalu.