"Fener" proti Galatasarayu nadoknadil minus 15

Uncategorized 12. Mar 201716:13 > 16:14
Getty Images/Srdjan Stevanovic

V derbiju 21. kroga turške košarkarske lige je Fenerbahče kot gost premagal Galatasaray (79:75).

Galatasaray je bil v prvem polčasu boljši in na glavni odmor odšel s 13 točkami prednosti (največja razlika na srečanju je znašala 15 točk), medtem ko so domači v zadnjih 10 minut vstopili s šestimi točkami prednosti.

V zadnjem delu so izbranci Željka Obradovića zaigrali, tako kot smo letos od njih večinoma navajeni, in v dramatični končnici prišli do zmage.

Najboljši v vrstah Fenerbahčeja sta bla Bogdan Bogdanović in Ali Muhammad s 16 točkami. Srbski reprezentant je dodal 6 skokov in 4 asistence. Nikola Kalinić je dvoboj zaključil s 3 točkami, 2 asistencama in 2 skokoma.

V ekipi Galatasaraya je bil najučinkovitejši Vladimir Micov s 15 točkami, petimi skoki in šestimi asistencami. Na prvem mestu tako s 40 točkami ostaja “Fener”, Efes je drugi, tretji je Bešiktaš, medtem ko je Galatasaray šele šesti.