Efes nanizal osmo zaporedno zmago

Uncategorized 13. Mar 201717:47 > 17:50
Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarji Anadolu Efesa so v predzadnjem dvoboju 21. kroga turške lige prepričljivo, z 79:52, v gosteh premagali Büyükçekmece.

Efes je dvoboj odločil v 2. četrtini, ki so jo dobili z izidom 28:10 in že do polčasa pobegnili na neulovljivih 25 točk razlike, gostje pa so največ vodili za 35 točk (37:62).

Carigrajska ekipa je igrala na krilih Derricka Browna, ki je zabeležil 16 točk, spremljal pa ga je Bryant Dunston s 14 točkami in petimi skoki. Pri domačih je bil najbolj učinkovit Angelo Caloiaro s 14 točkami.

Efes si na lestvici s Fenerbahčejem še naprej deli prvo mesto, obe ekipi imata 19 zmag in 2 poraza, medtem ko je Büyükçekmece 14. z bilanco 6-15 in je za zdaj še dve zmagi nad cono za izpad.

V naslednjem krogu Efes gosti četrtouvrščeni Banvit, Büyükçekmece pa igra pri “Fenerju”.