Kimmich je junak Bayerna, Bavarci premagali Borussio

Bundesliga 30. Sep 202022:20 > 22:29
Alexander Hassenstein/Getty Images

Nogometaši Bayerna so s 3:2 premagali Borussio Dortmund in osvojili nemški superpokal. To je druga lovorika, ki so jo Flickovi varovanci osvojili v letošnji sezoni.

Flick danes ni mogel računati na Saneja, ki je staknil poškodbo kolena. Nemški strateg je pesenetil s tem, ko je zgolj na klopi pustil Gnabryja in Davida Alabo.

Na drugi strani je Lucien Favre pogrešal obolelega Jadona Sancha.

Bavarci so v tekmo odločno krenili in premoč kronali že v 18. minuti, ko je vodilni zadetek dosegel Tolisso. V 32. minuti je po podaji Daviesa nasprotnikovo mrežo zatresel še Thomas Muller in zdelo se je, da je tekma odločena.

A milijonarji iz Dortmunda se niso predali. V 39. minuti je Julian Brandt izkoristil podajo Haalanda in znižal vodstvo Bayerna.

Norveški čudežni deček je v 55. minuti asistenci dodal še zadetek in poskrbel za izenačenje.

Po uspešni vrnitvi rumeno-črnih je dišalo po podaljških, a v 82. minuti se je pred vrati Hitza odlično znašel Joshua Kimmich in zadel za zmago ter novo lovoriko Bayerna.

Bavarci so osvojili 8. naslov v tem tekmovanju. Prvega po letu 2018.

Flickovi fanti imajo lepo priložnost, da v letu 2020 osvojijo vseh 6 lovorik, ki so jim bile na začetku leta na voljo. Osvojiti morajo le še svetovno klubsko prvenstvo, kjer so Evropejci vselej izraziti favoriti.