4 goli Lewandowskega za zmago Bayerna

Bundesliga 4. Okt 202020:02 > 20:03
Getty Image/Pool / Pool

Bayern je z hudimi napori prišel do zmage v 3. krogu Bundeslige. Bavarci so s 4:3 premagali berlinsko Hertho in tako zabeležili 2. zmago v letošnji sezoni.

Po manjši katastrofi na tekmi zadnjega kroga so bili nogometaši Bayerna danes pod rahlim pritiskom. Tudi danes varovanci Flicka niso bili tako prepričljivi kot ponavadi, saj so si zmago zagotovili šele v 93. minuti po strelu iz bele točke.

Mrežo Herthe je Bayern načel v 40. minuti, ko je v polno meril Lewandowski in postavil izid polčasa.

Bavarci so tudi v drugi del krenili odločno in bili za to nagrajeni v 51. minuti, ko je vodstvo podvojil izjemni Poljak.

Nato je sledilo obdobje Herthe. V 59. minuti je zaostanek gostov znižal Cordoba. 12 minut kasneje je za izenačenje zadel Matheus Cunha.

Bavarci se kljub temu niso zmedli. Podajo Mullerja v 85. minuti je izkoristil Lewandowski in dosegel hat-trick.

Le 3 minute kasneje pa je sledil še en šok na Allianz Areni. 2 minuti pred koncem rednega dela tekme je za izenačenje poskrbel Ngenkam in Bayernu je začela teči voda v grlo.

A to ni predstavljalo problema za Roberta Lewandowskega. Poljski stroj je še četrtič pičil v 93. minuti. Tokrat je Schwolowa premagal po strelu z bele točke. Robert LewanFOURski!

Bayern je tako po 3. krogih na 4. mestu v Bundesligi. Vodilna ekipa nemškega prvenstva je RB Leipzig s sedmimi točkami.