Lewandowski vpisal hat-trick, Bayern melje dalje

Bundesliga 24. Okt 202017:31 > 17:35
Robert Lewandowski

V soboto popoldne so bile odigrane štiri tekme petega kroga v nemški Bundesligi. Aktualni prvak Bayern je prišel do nove visoke zmage. Slavili so tudi pri Borussii iz Monchengladbacha in Leipzigu, medtem ko sta Union Berlin in Freiburg remizirala (1:1).

Bayern je na svoji Allianz areni s 5:0 (2:0) premagal Eintracht iz Frankfurta. Na tekmi je blestel Robert Lewandowski. Prvi zadetek je dosegel v deseti minuti po podaji Kingsleya Comana. V 16. minuti pa mu je asistiral Joshua Kimmich

Lewandowski je do hat-tricka prišel v 60. minuti po podaji Douglasa Coste. Za neverjetnega Poljaka je bil to že deseti gol v sezoni. Do konca tekme sta gola dosegla še Leroy Sane in 17-letni Jamal Musiala.

Bayern ima po petih krogih 12 točk. V naslednjem krogu bo gostoval pri Kolnu. Eintracht je zabeležil svoj prvi poraz.

Leipzig je doma po preobratu premagal Hertho z 2:1 pa čeprav so Berlinčani v osmi minuti vodili z golom Cordobe. Zgolj tri minute kasneje je za izenačenje domačih poskrbel Dayot Upamecano. Tri točke je Leipzigu iz enajstmetrovke prinesel Marcel Sabitzer. Kevin Kampl je z igrišča odšel tik pred koncem tekme potem, ko ga je zamenjal Ibrahima Konate

Borussia iz Monchengladbacha je v gosteh na tekmi preobratov s 3:2 premagala Mainz. Gostje so povedli v 15. minuti, ko je bil natančen Lars Stindl, nato pa so domači v 23. minuti prišli do izenačenja prek Matete, ki je tudi poskrbel za preobrat in vodstvo ob polčasu z 2:1 potem, ko je bil natančen tudi v 36. minuti.

Vseeno pa so gostje prišli do novih treh točk potem, ko je bil za izenačenje iz enajstmetrovke natančen Jonas Hofmann, nato pa je v 83. minuti za preobrat in zmago poskrbel Matthias Ginter