Pri Bayernu se bodo odrekli Boatengu

Bundesliga 12. Nov 202020:19 > 20:20
GuliverImage

Uprava Bayerna je sprejela odločitev, da bo Jeromu Boatengu po koncu sezone pustila, da klub po devetih letih zapusti kot prost igralec.

32-letni, dolgoletni nemški reprezentant je bil že nekajkrat blizu odhoda iz kluba, v zadnjem času pa je znova opozoril nase z dobrimi igrami. Bil je pomemben člen v ekipi, ki je poleti osvojila naslov v Ligi prvakov.

Po zmagi nad Salzburgom s 6:2, pri kateri je dosegel tudi gol, je imel trener Hansi Flick o njem same lepe besede.

“Gre za dobre treninge in profesionalen odnos. To je lepo videti. Vsi smo veseli, da je Jerome v zadnjih mesecih trdo delal, da je napredoval in da je proti Salzburgu odigral tako dobro tekmo”, je takrat povedal Hansi Flick.

Še prejšnjo ndeljo je Damir Smoljan iz agencije Lian Sports, ki zastopa Boatenga, izjavil: “Jerome se v Münchnu počuti izjemno dobro. Ekipa je osredotočena in profesionalna. Vse to mu ustreza. Odprti smo za pogovore o podaljšanju pogodbe. Veseli bomo, če se bomo lahko z Bayernom dogovorili.”

Do tega pa vendarle ne bo prišlo, saj so iz uprave kluba sporočili, da bodo po koncu sezone končali sodelovanje z nogometašem, ki je za Bayern igral od leta 2011. Ob tem so povedali, da se ne bodo pogajali glede morebitnega podaljšanja pogodbe in da bo poleti prost, da si brez odškodnine izbere nov klub.

Član ekipe Nemčije, ki je leta 2014 osvojila naslov svetovnega prvaka, naj bi imel več kot dovolj snubcev. Nemški mediji navajajo, da naj bi se za Boatenga še vedno zanimal Arsenal, prav tako naj bi razvoj situacije natančno spremljal menedžer Tottenhama Jose Mourinho. Ena izmed opcij bi lahko bila tudi severnoameriška MLS.