Getty Images/Christof Koepsel

22.11.2020 | 01.54

4 goli Haalanda, debitiral 16-letni Moukoko

Borussia Dortmund je izkoristila spodrsljaj Bayerna. Milijonarji so danes slavili v Berlinu in se tako po odigranem osmem krogu Bavarcem približali na vsega točko zaostanka.

Erling Haaland

Getty Image/ Dean Mouhtaropoulos / Staff

Borussia Dortmund je s 5:2 premagala berlinsko Hertho.

Ekipa iz nemške prestolnice je v 33. minuti povedla. Edini zadetek v prvem polčasu je dosgel Brazilec Matheus Cunha.

V drugem polčasu pa je rumeno-črna družina pohodila plin in povozila tekmeca. Klasični hat-trick je dosegel Erling Haaland, ki je po podaji Cana zadel že v 2. minuti 2. polčasa. Le 2 minuti kasneje je realiziral še podajo Brandta. Norvežan si je "novo ljubico" izboril v 62. minuti, ko je seveda dosegel hat-trick.

Strelski zabavi se je v 70. minuti pridružil še Portugalec Guerreiro.

Matheus Cunha je nato nekaj minut kasneje dosegel še 2. današnji zadetek in nekoliko omilil "katastrofo" svoje ekipe v drugem delu igre, a še v isti minuti je Haaland strelski pohod oplemenitil še s četrtim zadetkom na tekmi. Norvežan je tako v letošnji sezoni že pri desetih golih v Bundesligi.

Lucien Favre je nato Haalanda v 85. minuti potegnil iz igre in sledil je trenutek za zgodovino. S 16 leti in enim dnevom je Youssoufa Moukoko postal najmlajši debitant v najmočnejši nemški ligi.

Milijonarji so z zmago skočili na 2. mesto in se vodilnemu Bayernu približali na zgolj točko zaostanka.