BL: Golijada v Hoffenheimu, Borussia in Leipzig zmagala

Bundesliga 15. Apr 201717:27 > 17:29
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Borussie Mönchengladbacha so premagal Borussijo s 5:3 na najzanimivejši tekmi 29. kroga nemške Bundeslige.

Pred 30.000 navijači je bil videl niz preobratov, toda gostje niti v enem trenutki niso uspeli priti do prednosti. Štiri gole smo videli v prvem polčasu, štiri v nadaljevanju, tekma pa je bila odločena 10 minut pred koncem.

Hoffenheim je povedel z golom Adama Salaija v 9. minuti, isti nogometaš pa je nato v 15. minuti povišal na 2:0. Gostje so po pol ure v roku petih minut prišli do izenačenja, ko sta zadela Janik Vestergaard in Lars Stindl.

Prednost je domačinom priboril Kareem Demirbay v 58. minuti, Mark Uth pa je nato v 75. minuti povišal na 4:2. Tri minute kasneje je upanje vlil Mahmud Dahoud, toda kmalu zatem je Demirbay postavil stvari na svoje mesto.

Hoffenheim je zmagal še na 14 tekmi letos in ostaja na tretjem mestu s 54 točkami. Mönchengladbach je še naprej pri 39 točkah.

Zmagala sta tudi Dortmund in Leipzig, ki se prav tako nahajata na mestih, ki vodijo v Ligo prvakov.

Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Borussia je premagala Eintracht iz Frankfurta z goli Marca Reusa, Sokratisa in Pierra Emericka Aubameyanga. Strelec za Frankfurt je bil Marco Fabian v 29. minuti tekme.

Leipzig pa je pred domačimi navijači premagal Freiburg, potem ko so Biki že v prvem polčasu prišli do prednosti z 2:0. Najzasluženejša sta bila Youssuf Poulsen in Timo Werner, nato pa sta gole dosegla še Nabi Keita in Diego Demme.