Eintracht Frankfurt v finalu nemškega pokala

Bundesliga 25. Apr 201723:44 > 23:53
DFB Pokal

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta so prvi finalisti letošnje sezone nemškega DFB Pokala, potem ko so na Borussia Parku po streljanju enajstmetrovk izločili domačo Borussio Mönchengladbach s skupnim izidom 8:7. Redni del tekme se je končal z izidom 1:1.

Getta Image/ David Ramos

Eintracht iz Frankfurta je v Mönchengladbachu povedel že v 15. minuti tekme, ko je Timothy Chandler poslal predložek z leve v kazenski prostor, ki ga je v zadetek pretvoril Taleb Tawatha. Vseeno so domačini v drugi minuti sodnikevega dodatka prvega polčasa prišli do izenačenja. Andre Hahn je podal Jonasu Hoffmanu za 1:1.

Varovanci Nika Kovaća so bili v drugem polčasu v podrejenem položaju, a vseeno pretili iz hitrih protinapadov, gledalci pa golov v rednem delu tekme niso več videli, kot tudi ne v podaljških. Potnika v finale so tako odločili streli z bele točke. Junak gostov je bil vratar Hradecky, ki je prvi ubranil dva poskusa domači ekipi (serija prvih petih strelov je minila brez zgrešenega poskusa).

Potem, ko je Finec najprej ubranil strel Christensenu, je Varela zapravil priložnost, da soigralce popelje v finale, po zgrešenem poskusu Sowa pa je drugo priložnost za Eintracht vendarle izkoristil Branimir Hrgota.

Eintrach bo v berlinskem finalu konec maja igral proti zmagovalco sredinega pokalnega derbija na Allianz Areni med Bayern Münchnom in Borussio Dortmund.