Bayernove težave so voda na mlin za Leipzig

Bundesliga 28. Apr 201716:29 > 16:43
Getty Images/Matthias Hangst

Za vikend se igrajo tekme 31. kroga nemške Bundeslige, Bayern pa bi lahko celo potrdil naslov državnega prvaka. A se bo to bržkone težko zgodilo, saj so Bavarci v rezultatski krizi. Vsi čakajo na nov spodrsljaj Münchenčanov, najbolj pa si to želijo na Saškem, kjer domuje RB Leipzig.

Premierno tekmo 31. kroga Bundeslige bosta odigrala Bayer Leverkusen in Schalke. Ta duel bi v preteklih sezonah nemara odločal o bitki za uvrstitev v Ligo prvaka, letos pa bo to bitka za obstanek. Gre za dva kluba, ki sta letos v Bundesligi najbolj razočarala. Farmacevti so v izjemno slabem položaju, saj imajo samo 36 točk, medtem ko imajo Knapi iz Gelsenkirchna zgolj dve točki več.

Ena samcata zmaga Bayerja na zadnjih 11 tekmah je klub pahnila v bitko za obstanek, Schalke pa je v težave zašel zaradi svojega udejstvovanja v Evropski ligi.

Na prvi medsebojni tekmi v letošnji sezoni je sicer zmagal Leverkusen z zadetkom Stefana Kiesslinga v 89. minuti tekme. Schalke je takrat že od 4. minute tekme igral z nogometašem manj, saj je bil izključen Naldo.

Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

V soboto ob standardnem terminu se bo igralo šest tekem, Leipzig, ki gosti ekipo Ingolstadta, pa bo poskušal povečati pritisk na Bayern, saj bi z zmago prišel na zgolj pet točk zaostanka. Rdeči biki še lahko potihoma sanjajo o trofeji, saj bodo Bavarce doma gostili v predzadnjem krogu letošnje sezone.

Bayern sicer v soboto ob 18:30 gostuje v Wolfsburgu, domači Volkovi pa prav tako nujno potrebujejo točke v bitki za obstanek.

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Borussia Dortmund je po uvrstitvi v finale nemškega DFB Pokala pridobila na krilih, zdaj pa na Westfalnu gosti Kozličke iz Kölna. Varovanci Thomasa Tuchla ima točko več od Hoffenheima, s katerim bijejo bitko za tretje mesto, ki jim prinaša neposredno uvrstitev v Ligo prvakov.

Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

V nedeljo med seboj igrata Hoffenheim in Eintracht. Domačini so v vlogi absolutnega favorita, saj so Frankfurtčani z mislimi že v finalu nemškega pokala.