V Bayernu gori: Je Ancelotti pravi za prihodnost?

Bundesliga 29. Apr 20179:17 > 9:19
Alexander Hassenstein, Getty Images

Potem, ko je Borussia Dortmund v polfinalu nemškega pokala s 3:2 premagala Bayern München, je športni direktor Karl Heinz Rumenigge deloval povsem poraženo. Očitno se poleti v Münchnu obetajo velike spremembe, morda celo odhod trenerja Carla Ancelottija.

Nemški mediji poročajo, da so bili po porazu v pokalnem polfinalu člani uprave Bayerna v slačilnici, kjer je imel svoj govor tudi predsednik kluba Uli Hoeness, pridružil se jim je tudi Rumenigge, ki ni želel sodelovali na tiskovni konferenci.

Vprašanje se poraja, kakšne bodo posledice tega nepričakovanega poraza, mediji na veliko špekulirajo tudi o prihodnosti italijanskega stratega Carla Ancelottija.

“Zdaj ni trenutek, da bi govorili o prihodnosti. Najprej moramo zaceliti rane. In to so zagotovo globoke rame. Potem pa bomo, ko pride pravi trenutek, sedli in se pogovorili o prihodnosti,” je povedal 61-letni Rumenigee.

Bayern je torej samo v dobrih sedmih dneh utrpel dva težka poraza, najprej je izpadel iz pokalnega tekmovanja, potem tudi iz Lige prvaka, kar je pustilo rane tudi v srcih njegovih navijačev.

“Če bi osvojili dvojno krono, bi to bila zelo dobra sezona,” je po porazu denimo povedal Phillip Lahm. Z njim se je strinjal tudi Uli Hoeness: “Brez dvojne krone to ne more biti dobra sezona!”

Adam Pretty, Getty Images Sport

Že prej smo tudi na naši televiziji poročali, da je letos ekipa Bayerna v povprečju stara 30,2 leta, medtem ko so bili nogometaši Borussie v povprečju kar štiri leta mlajši. Prav zato se v poletnem prestopnem roku obeta pravi remont ekipe, prišlo naj bi precej novih, mlajših nogometašev.

Franck Ribery in Arjen Robben sta denimo še vedno nogometaša svetovnega ranga, toda Bayern vseeno nima alternative za krilne položaje. Med možnimi okrepitami se že omenja Alexisa Sancheza iz Arsenala, Paula Dybalo iz Juventusa, pa tudi Marca Verattija iz PSG-ja.

Alexander Hassenstein, Getty Images

V Münchnu načrtujejo temeljito prenovo svoje mladinske šole, da bi se v prvi ekipi znova uveljavilo več lastnega podmladka. Novi trening center, ki ga bodo poleti odprli v Münchnu, bo stal kar 70 milijonov evrov.

Veliko vprašanje pa se postavlja, če bo Ancelotti še naprej primeren trener za Bayern, če bo potrebno pomlajevati ekipo. Italijan namreč velja za odličnega menedžerja, ki pobira trofeje z že sestavljanimi ekipami.