Bayern za Alexisa Sancheza menda pripravil 65 milijonov

Bundesliga 8. Maj 201716:52 > 16:54
Getty Image/ Matthias Hangst

Glede na to, da se bo Sanchezu z Arsenalom leta 2018 iztekla pogodba, ne čudi podatek o tem, da naj bi se v vrsto za čilenskega nogometaša postavilo kar lepo število evropskih velikanov.

Angleški Telegraph navaja, da so pri bavarskem klubu pripravljeni za odškodnino ponuditi vsoto, ki bi Sancheza postavila v vlogo najbolje plačanega nogometaša, ki je kdajkoli igral v Bundesligi. Aktualni nemški prvak naj bi pripravil 65 milijonov evrov.

Bayern je doslej največ plačal za prestop Javija Martineza ki je leta 2012 prišel iz Atletic Bilbaa. Takrat so Bavarci zanj plačali odškodnino v višini 40 milijonov evrov. Sanchez je z letošnjo sezono nezadovoljen, a o prihodnosti ne želi govoriti.

“Letošnjo sezono želim zaključiti čim bolje. Hočem se z Arsenalom uvrstiti v Ligo prvakov, osvojiti FA pokal, potem pa se bom sestal z vodilnimi v klubu in se dogovoril o svoji prihodnosti. Poleti bomo videli, kaj želijo odgovorni v klubu, kaj bo s trenerjem in menoj. To ni bila dobra sezona. Prišel sem, da bi osvojil kakšen naslov. Zelo sem razočaran, ker se ne borimo za zmago v Ligi prvakov ali Premier ligi,” je potožil 28-letnik.