Aubameyang: "Odločitev čez en teden"

Bundesliga 21. Maj 20178:40 > 8:42
Getty Images/Lukas Schulze

Napadalec Borussie iz Dortmunda Pierre-Emmerick Aubameyang bo letos zagotovo zapustil vrste porurskega kluba. Kje bo nastopal v prihodnji sezoni naj bi Gabonec sporočil čez nekaj dni.

Reprezentant gabonske nogometne reprezentance ima dolg spisek ponudnikov, med drugim tudi precej bogatih iz Kitajske, a se o svoji prihodnosti še odloča.

Bomo videli. Odločil se bom v naslednjih sedmih dneh. Mediji lahko pišete, kar hočete, toda moram se pogovoriti z ljudmi iz kluba in se potem odločiti. Dogovorili smo se, da se po koncu sezone pogovorimo o vsem,” je dejal Aubameyang.

27-letni nogometaš je z 31 doseženimi goli prvi strelec Bundeslige, menda pa naj bi se zanj zelo ogreli pri Realu in še nekaterih klubih z Otoka. Za Dortmund je hitronogi Gabonec začel leta 2013, pred tem je bil sicer v Milanu, a za “rossonere” ni odigral niti ene same tekme.

Italijanski klub ga je dal na posojo v Dijon, Lille, Monaco in Saint-Ettien, za katerega je igral do leta 2013.