Uradno: Tuchel in Borussia vsak svojo pot

Bundesliga 30. Maj 201713:32 > 13:35
Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Tako Borussia iz Dortmunda kot sam Thomas Tuchel sta uradno potrdila, da sta leto pred iztekom pogodbe prekinila sodelovanje. Bo Tuchel pot nadaljeval na klopi Bayerja iz Leverkusna, kjer bi vodil tudi Kevina Kampla?

Le nekaj dni po slavju v finalu nemškega pokala, v katerem je Borussia z 2:1 odpravila Eintracht iz Frankfurta, je prišla tudi uradna potrditev govoric, ki so že nekaj dni vznemirjale navijače ekipe iz Dortmunda. Borussia se je leto dni pred iztekom pogodbe razšla s trenerjem Thomasom Tuchelom, ki bo zaradi predčasne odpovedi dobil dva milijona evrov odškodnine. Zakaj gresta Borussia in Tuchel vsak svojo pot, ni znano, a neuradne informacije pravijo, da naj bi bil kriv spor med trenerjem in odborom kluba.

Že preden je klub potrdil novico, se je oglasil tudi sam Tuchel. “Hvaležen sem za dve čudoviti in vznemerljivi sezoni. Škoda, da se zgodba ne bo nadaljevala. Rad bi se zahvalil ekipi, navijačem, osebju v klubu in vsem, ki so nas podpirali. Borussii želim vse najboljše,” je na Twitterju zapisal Tuchel.

Čeprav so mladega strokovnjak že dalj časa povezovali z Arsenalom, ki mimogrede še vedno ni podaljšal pogodbe z Arsenom Wengerjem, viri iz Nemčije sedaj trdijo, da bo Tuchel trenersko delo nadaljeval na klopi Bayerja iz Leverkusna, kjer bi vodil tudi Kevina Kampla.