Aubameyang za 70 milijonov evrov v PSG?

Bundesliga 31. Maj 201712:30 > 12:45
Dean Mouhtaropoulos, Bongarts

Po poročanju francoskih in nemških medijev je prestop sijajnega napadalca Borussie iz Dortmunda Pierra-Emericka Aubameyanga v PSG že dogovorjen. Uradno potrditev bogatega posla lahko pričakujemo v kratkem.

Nekdanji napadalec Saint-Etienna, Dijona, Lilla in Monaca, se tako vrača v francosko državno prvenstvo. Pierre-Emerick Aubameyang bo po sijajni sezoni pri Borussiji iz Dortmunda stopil stopničko višje in zaigral za enega izmed najbogatejših klubov na svetu.

PSG je v letošnji sezoni izgubil naslov v Ligue 1, kjer je blestel Monaco. Prenova ekipe, zato ne čudi, zaradi finančne moči francoskega kluba iz prestolnice, pa lahko pričakujemo kar nekaj menjav tudi v pisarnah. Klub je tako že zapustil športni direktor Patrick Kluivert, ki ga je zamenjal nekdanji prvi mož Porta Antero Henrique.

Prestop sijajnega Gabonca francoski mediji dokazujejo z dejstvom, da si je Aubameyang v Parizu že zagotovil nepremičnino in hkrati dodajajo, da je podpis pogodbe le še formalnost.

To zagotovo pomeni tudi odstop od lova na nogometaša Arsenala Alexisa Sancheza, ki bo zdaj zagotovo postal glavna tarča Manchester Cityja in Chelseaja.

Aubameyang je v letošnji sezoni za Dortmund odigral 46 tekem in dosegel kar 40 golov.