Kevin Kampl dobil novega "šefa"

Bundesliga 9. Jun 201713:49 > 14:04
Maja Hitij, Getty Images News

Nekdanji ofenzivni vezist nemške nogometne reprezentance Heiko Herrlich je bil postavljen na mesto glavnega trenerja Bayerja iz Leverkusna.

45-letni Herrlich je v Leverkusnu igral med letoma 1989 in 1993, v zadnji sezoni je osvojil tudi nemški pokal. Na klopi “farmacevtov” bo zamenjal Tayfuna Korkuta. “Je zelo ambiciozen in osredotočen trener, ki je svoje sposobnosti pokazal že v Regensburgu, pa tudi drugje. Goji agresiven in privlačen slog igre, kar je blizu našemu konceptu,” je povedal športni direktor Leverkusna, Rudi Völler.

Herrlich je po koncu aktivne nogometne kariere vodil mlajše kategorije Mönchengladbacha in Dortmunda, Bayerja in nemške reprezentance. Nato je prevzel vodenje članske ekipe Bochuma, Unterhachinga in Regensburga, ki ga je pripeljal iz Regionallige (4. rang tekmovanja) v 2. Bundesligo.

Z Bayerjem je podpisal dveletno pogodbo, klub pa bo skušal spet vrniti v vrh nemškega klubskega nogometa, potem ko so Kampl & soigralci lani povsem razočarali in prvenstvo končali na 12. mestu.