Borussia našla "novega Lewandovskega"

Bundesliga 28. Jun 201714:21 > 14:40
Getty Images/Gabriele Maltinti

Borussia iz Dortmunda je spustila lovke na Dawida Kownackija, enega od največjih talentov poljskega nogometa, ki ga že primerjajo z Robertom Lewnadowskim, piše nemški "Bild".

DawidKownacki je 20-letni napadalec, ki igra za Lech iz Poznanja – klub, iz katerega je v dortmundsko Borussio odšel tudi popularni Robert Lewandowski.

Mladi talent je član poljske reprezentance do 21 leta starosti, pred tem pa je nosil tudi dres vseh ostalih mladinskih selekcij svoje države.

Ob Borussii so zanimanje za Poljaka pokazali tudi Standard Liege, Sampdroia in Freiburg.

Kownacki je za Lech zbral 94 nastopov, na katerih se je 21-krat vpisal med strelce, trenutna pogodba s poljskim prvoligašem se mu izteče leta 2018.