RB Leipzig ne želi "plesati" samo eno noč

Bundesliga 21. Jul 201710:52 > 11:05
Getty Images/Maja Hitij

RB Leipzig je v minuli sezoni dolgo časa grozil velikemu Bayernu, na koncu malce popustil, a si vseeno zagotovil nastop v Ligi prvakov. Poteze vodilnih mož kluba pa napovedujejo, da imajo v Leipzigu velikanske načrte tudi v prihodnosti.

RB Leipzig je že v svoji prvi sezoni v Bundesligi osvojil drugo mesto. Kontroverzni klub je dvignil nemalo prahu s svojim poslovanjem in delnim krojenjem pravil Bundeslige, a le malokdo jim lahko očita odlično delo na nogometnem igrišču. Arhitekt ekipe Ralf Ragnick je zbral mlado, talentirano in soarzmerno poceni ekipo, ki pod vodstvom trenerja Ralpha Hasenhüttla igra odličen nogomet.

Od kluba s takšnim sponzorjem in praktično neomejenimi resursi bi sicer pričakovali vse kaj drugega. Namesto plačevanje ekstremno visokih odškodnin za zvezdnike in dokazane igralce, je Leipzig pripeljal mlade igralce, ki bodo to šele postali in skupaj rasli kot ekipa. Po odlični sezoni so najboljši igralci že pristali na radarju številnih evropskih velikanov, toda za razliko od Monaca se zdi, da v Leipzigu ne bo prišlo do “razprodaje”. Leipzig ima velike načrte – želi postati glavni konkurent Bayerna in viden pečat pustiti tudi v Ligi prvakov.

Tudi 75 milijonov evrov ni dovolj
Zaradi velike finačne moči lahko brez težav zavračajo bogate ponudbe. Ena je prišla iz Liverpoola, ki je za Nabyja Keitaja ponudil 75 milijonov evrov. Čeprav niso nikoli uradno potrdili, kdo je na mizo vrgel tako zajetno vsoto denarja, se dobro obveščeni viri prepričani, da gre za redse, saj Jürgen Klopp že nekaj časa spremlja Keitaja. “Ne prodajamo naših igralcev, da bi dobili denar. Nedavno smo odbili 75 milijonov za Keitaja. Ni možnosti! On ima pogodbo, ki jo bo oddelal do konca,” je jasen alfa in omega Red Bulla in s tem tudi Leipziga Dietrich Mateschitz in dodal, da tudi preostali klubi ne bodo uspešni pri snubitvi njegovih igralcev. “Prodaja Keitaja ne bi bil zgolj dokaz nespoštovanja naših navijačev, temveč tudi slab znak za naše ostale igralce, kot je Tim Werner, ki je prav tako zelo iskan,” je v pogovoru za Bild še razkril Mateschitz.

Več kot očitno je, da profit ni na prvem mestu za RB Leipzig. Če bi temu res bilo tako, potem bi klub s prodajo igralcev verjetno že lahko zaslužil več kot 100 milijonov evrov. In to za igralce, v katere je vložil tudi desetkrat manj, kot bi z njimi lahko zaslužil.

V Leipzig že prihajajo novi talenti
Medtem v Leipzigu skrbijo tudi za prihodnost. Ob tem, da ne razmišljajo o prodaji svojih največjih draguljev, so v klub brez velkega pompa že pripeljali nekaj novih velikih talentov. Iz PSG-ja je za 13 milijonov evrov prišel 20-letni napadalec Jean-Kevin Augustin. Gre za nogometaša, ki je na evropskem prvenstvu do 19 leta starosti zasenčil tudi opevanega Kyliana Mbappeja in na petih tekmah zabil šest zadetkov. Iz Galatasarayja se je v Nemčijo za 12,5 milijona evrov preselil portugalski reprezentant do 21 leta starosti Bruma. Ofenzivni vezist, ki je bil pri zgolj 20-letih med najboljšimi igralci turškega velikana in je v prvenstvu ob šestih podajah dosegel 11 zadetkov.

Na Euru do 21 leta starosti je zabil tri zadetke, od katerih enega lahko označimo za pravi evrogol in enega najlepših na celotnem turnirju. Prišla sta tudi 20-letni avstrijski vezist Konrad Laimer iz “sestrskega” Salzburga in švicarsko-kamerunski vratar Yvon Mvogo iz Young Boysov. Brez dvoma bosta Rangnick in Hasenhüttel članski ekipi pridružila še kakšnega igralca iz mladinskega pogona. Vse z namenom, da bo Leipzig že kmalu postal nova velika moč nemškega nogometa. Morda v nekaj letih nevarna tudi “nedotakljivemu” Bayernu.