Rodriguez: Bayern je še večji kot Real

Bundesliga 26. Jul 201710:50 > 10:51
Getty Images/Aitor Alcalde

Nova okrepitev Bayerna James Rodriguez je izjavil, da je v svojem novem okolju zadovoljen, saj igra za klub, kjer odraščajo legende.

Pred kratkim je 26-letnik na Bavarsko prišel na dvoletno posojo, za katero je BayernRealu plačal deset milijonov evrov, leta 2019 pa bodo Nemci Rodrigueza dokončno odkupili za 35,2 milijona evrov.

Bayern je vsaj tako velik klub kot Real, če ne celo večji. Klub sem vedno spoštoval in razmišljal o igranju tu. Opazoval sem njihovo postavo in si mislil, da imajo toliko velikih imen kot Real in so tudi enako kvalitetni,” je povedal James

Kolumbijec je razkril tudi, da je na njegovo odločitev, o igranju v Bundesligi vplivala želja po ponovnem snidenju s Carlom Ancelottijem.

“Skupaj nisva sodelovala že nekaj let, a sva vseeno ostala v stikih. Imava dober odnos, saj je z njim zanimivo delati, zato mi je v čast, da je želel ponovno sodelovati z mano,” je dejal Rodriguez in dodal:

“Prišel sem v klub z bogato tradicijo. Najbolj se spominjam Oliverja Kahna, ki je bil eden največjih legend vseh časov. Vedno je želel zmagati in to je miselnost, ki jo povezujem s tem klubom. Ogromno igralcev se je v Bayernu prelevilo v legende.”

V dresu Bavarcev je Rodriguez debitiral ob zmagi proti londonskemu Chelseju s 3:2 v Singapurju.