Salihamidžić je novi športni direktor Bayerna

Bundesliga 31. Jul 201720:30 > 20:39
Getty Images

Bavarski velikan je danes uradno predstavil novega športnega direktorja. Pomembno vlogo je prevzel nekdanji zvezdnik najuspešnejšega nemškega kluba Hasan Salihamidžić.

Hasan Salihamidžić, nekdanji reprezentant BiH-a, je za Bayern igral med letoma 1998 in 2007. 40-letnik je bil od januarja ambasador Bayerna, odlično pa se razume tudi s predsednikom Ulijem Hoenessom. Z Bayernom je podpisal pogodbo do 30. junija 2020.

24 ur na dan bom na razpolago igralcem in trenerju. Deloval bom tudi v mladinskem pogonu,” je ob predstavitvi pojasnil Salihamidžić, ki je z Bayernom osvojil šest naslovov nemškega prvaka, največji uspeh pa dosegel leta 2001, ko se je s soigralci v Milani razveselil zmage v ligi prvakov.

Salihamidžić zelo dobro pozna Bayern. On bo pravi vezni člen med trenerjem in igralci, pa tudi z vodstvom kluba ima odlične odnose,” je povedal predsednik upravnega odbora Karl-Heinz Rummenigge.

Bavarci v zadnji sezoni niso imeli športnega direktorja, nazadnje pa je to vlogo odlično opravljal Matthias Sammer, ki je klub zaradi zdravstvenih težav zapustil še pred koncem sezone 2015/16.