Ancelotti: Osredotočiti se moramo na prihodnost

Bundesliga 3. Avg 201714:09 > 14:14
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Trener Bayerna iz Münchna Carlo Ancelotti je po slabših rezultatih na pripravljalnih tekmah mnenja, da mora ekipa zreti v prihodnost in se do začetka uradnih tekem osredotočiti na dvig forme.

Italijanski strokovnjak na klopi bavarskega velikana je v pripravljalnem obdobju doživel kar nekaj porazov proti klubom iz svoje domovine. Predvsem ga je navdušil Napoli, ki je Bayern ugnal z 2:0.

Navdušen sem nad vsemi klubi iz Serie A, še posebej pa nad identiteto in stilom igre Napolija. To je brez vsakršnega dvoma produkt dela Maurizia Sarrija. O nas pa lahko zaenkrat povem le to, da trenutna situacija ni dobra, a se na našo srečo uradne tekme še niso začele. Imamo sijajne igralce, a enostavno prejemamo preveč zadetkov in jih premalo dosegamo. Naša ekipa je zelo tekmovalna, igralci so zelo temperamentni, zato moramo pozabiti na preteklost in se osredotočiti le na prihodnost,” je o pripravah povedal Carlo Ancelotti.

Prva uradna tekma Bavarce čaka v soboto, ko je na sporedu nemški super pokal. Nasprotnik bo Borussia iz Dortmunda, zato bo morala Ancelottijeva četa zagotovo zaigrati bolje, kot na pripravah.

Pripravljalne tekme Bayerna:

Bayern München – Arsenal 4:5