Watzke: Dembele? Prestop je daleč od dogovorjenega

Bundesliga 17. Avg 201714:01 > 14:03
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Prvi človek Borussie Dortmund Hans-Joachim Watzke je zavrnil navedbe Barcelone in španskih medijev, ki trdijo, da je prestop Ousmana Dembeleja že dogovorjen.

Po debaklu v španskem superpokalu, v katerem je po dveh El Clasicih s skupnim rezultatom 5:1 slavil Real Madrid, Barcelona nujno potrebuje okrepitve. Luknja po odhodu Neymarja je velika, Katalonci pa imajo ogromne težave tudi s kratko klopjo.

Tega se zaveda tudi generalni manadžer katalonskega ponosa Pep Segura, ki je izjavil, da je Barca tik pred tem, da v svoje vrste pripelje Ousmana Dembeleja iz Borussie Dormund in Philippa Coutinha iz Liverpoola. Kljub njegovim besedam sta oba omenjena kluba zatrdila, da nogometaša nista naprodaj.

Upamo, da bosta kmalu oblekla Barcelonina dresa. Pogajamo se, dogovora sta blizu,” je povedal Segura, ki je izjavo najbrž želel tudi pomiriti razjarjene navijače Barcelone.

Katalonci so v tem prestopnem roku ostali brez Neymarja, ki je za rekordnih 222 milijonov evrov odšel v francoski PSG. Prav rekordna odškodnina pa je tudi težava za Barcelono, saj se vsi klubi zavedajo, da je katalonska blagajna polna.

Barcelona želi za Dembeleja in Coutinha zapraviti največ 180 milijonov funtov. Borussia za 20-letnika zahteva kar 130 milijonov, pri Liverpoolu pa so že večkrat zatrdili, da Coutinha ne bodo prodali. Za oba nogometaša so Katalonci sicer poslali tudi uradni ponudbi, ki pa nista bili sprejeti.

Vso dogajanje je z nasmeškom na obrazu pokomentiral tudi vodilni mož Borussie Hans-Joachim Watzke, ki je zatrdil, da je prestop daleč od dogovorjenega.

Ne vem zakaj je Segura izjavil nekaj takega. Barcelona ni niti korak bliže prestopu Dembeleja. Ne znam pojasniti zakaj se pojavljajo takšne zgodbe. Mogoče se po porazu z Realom v španskem superpokalu vsem malo vrti v glavi. Nič ni naprevodalo niti za milimeter,” je poudaril Watzke.

Dembele in Coutinho si sicer želita prestopiti v Barcelono. Francoski nogometaš pri Borussiji je prejšnji teden izpustil trening in si prislužil suspenz, Coutinho pa zaradi poškodbe manjka že nekaj časa.